איך לבחור כיסוי מגן לטלפון נייד

קניתם טלפון חדש ורוצים לשמור עליו הכי טוב שאפשר ?
מעוניינים להימנע ממסך שבור או מצלמה שבורה (לא עלינו), אשר מצריכים תיקון יקר ולאט לאט מביאים את הטלפון אל סופו ?
רוצים לקשט מכשיר אייפון או סמסונג במראה אישי או מקושט יותר ?
כל אלה סיבות מצוינות לרכישת מגנים לטלפון הנייד.

לעמוד המבצעים באתר אלי אקספרס

לעמוד המבצעים באתר אמזון

אנו כאן כדי לעזור לכם לבחור את כיסוי הטלפון הטוב ביותר עבורכם, במחיר הטוב ביותר, כך שתיהנו מהטלפון לאורך זמן. נציג בפניכם את כל השיקולים לבחירת כיסוי לטלפון כך שתוכלו לבחור את הכיסוי המתאים לכם ביותר.
בנוסף נצרף מספר דגמים מומלצים של מגנים לטלפון נייד מסוג אייפון וסמסונג.

לצפייה במגוון אוזניות מומלצות למוזיקה, גיימינג, עבודה ועוד, היכנסו לעמוד שלנו – אוזניה אלחוטית.
לצפייה ברמקול JBL נייד מומלץ – בוקסה JBL BOOMBOX 3.

הגנה על הטלפון

רמת ההגנה הכללית של כיסוי הטלפון נמדדת לפי מבחני נפילה מגובה. ככל שגובה הנפילה ממנו הכיסוי מגן על המכשיר גבוה יותר, כך הכיסוי חזק יותר ומספק הגנה טובה יותר למכשיר. יחידה זו נמדדת לפי גובה הנפילה במטרים, או לפי תקן סטנדרט שנקבע מראש.
יחד עם זאת, רמת ההגנה הכללית מושפעת ממספר גורמים:

  1. עובי הכיסוי – ככל שהכיסוי עבה יותר, הוא עמיד יותר ומגן טוב יותר ממכות ונפילות
  2. מבנה הכיסוי – כיסוי טוב צריך להיות מתוכנן עם חריצים המפזרים את עוצמת הפגיעה במקרה של נפילה, ובכך מונעים שברים.
  3. הגנה על המסך – כיסוי הטלפון יכול לספק הגנה מעולה גם למסך, ללא מגן מסך. לשם כך על הכיסוי להיות גבוה מהמסך (קצוות מוגבהים) כך שבמקרה של נפילה של הטלפון עם הפנים (המסך) כלפי מטה, הכיסוי יספוג את המכה.
  4. הגנה על גוף המכשיר – פינות המכשיר הן האזור הרגיש ביותר לשברים. במקרה של נפילה על הפינה, עוצמת הפגיעה מרוכזת בנקודה אחת וכמעט תמיד גורמת לשבר. לפיכך, חשוב לבחור כיסוי בעל הגנת פינות מוגברת. ניתן להשיג הגנה זו בעזרת ריפוד פינות הכיסוי בחומר נוסף – סיליקון או פלסטיק.
  5. הגנה על המצלמה האחורית – במרבית הטלפונים, המצלמה האחורית (העדשה) בולטת מחוץ לגב המכשיר (בגלל עובי העדשה). לפיכך, חשוב לבחור כיסוי שבו האזור שמסביב לעדשות המצלמה גבוה מהעדשות עצמן. כיסוי מוג זה ישמור על עדשות המצלמה במקרה של נפילה על גב המכשיר.

משקל הכיסוי ונוחות אחיזה

ככל שמשקל הכיסוי גדול יותר, הוא מכיל יותר חומר ולפיכך מספק הגנה מוגברת למכשיר הנייד (ביחס לכיסוי קל יותר, מאותם חומרים ואותו עיצוב).
יחד עם זאת, כיסוי כבד מידי עלול להיות לא נוח להחזקה לאורך זמן, ועלול להקשות על הכנסת והוצאת המכשיר מהכיס/תיק.
כמו כן, ישנם כיסויים רבים המורכבים ממספר חלקים, העשויים מחומרים שונים, לצורך שיפור ההגנה. גם במקרה זה, החלקים הנוספים מהם עשוי הכיסוי אכן משפרים את ההגנה על הטלפון, אך עלולים להפוך אותו לכבד ומסורבל.
החומר ממנו עשוי הכיסוי (החלק החיצוני) קובע את נוחות האחיזה. חומרים נפוצים הינם סיליקון, פלסטיק (פוליקרבונט), גומי, קרבון, עור ועוד. חשוב לשים לב שהכיסוי לא יהיה חלק מידי, דבר אשר יביא להרבה נפילות של הטלפון.
כיום, קיימים כיסויים העשויים מחומר אנטיבקטריאלי אשר מונע הצטברות חיידקים על הכיסוי.

נראות הכיסוי

שיקול נוסף לבחירת כיסוי לטלפון הוא הנראות. אנשים מסוימים יעדיפו עיצוב פשוט ודק לעומת אחרים שיעדיפו כיסוי כבד ומאסיבי. יש שיעדיפו כיסוי שקוף, החושף את גב הטלפון המקורי, ואחרים יעדיפו כיסוי צבעוני או מודפס.
אפשרות נוספת היא כיסוי ארנק המשלב כיסוי מתקפל על גבי המסך. כיסוי זה מספק הגנה טובה למסך מפני שריטות וסדקים וכן משמש כארנק לכרטיסים ובכך חוסך את הצורך בארנק. יש לשים לב כי כיסוי זה מעט מסורבל יותר, הן מבחינת השימוש במכשיר והן מבחינת גודלו של הכיסוי.

מחיר

ניתן למצוא כיסויים לכל סוגי המכשירים, בטווח מחירים של שקלים בודדים עד מאות שקלים.
הכיסויים של החברות היקרות אכן מספקים תמורה למחיר – הגנה טובה מאוד ונוחות שימוש. שווה להשקיע כמה עשרות שקלים נוספים במידה והטלפון שווה הרבה מעבר לכך.

מגנים לטלפון למכשירי אייפון (iPhone)

כיסוי מגן של חברת אוטרבוקס, סדרת סימטרי – Otterbox Symmetry for iPhone.
קישור למוצר ולפרטי המוצר: מגן כיסוי לאייפון – Otterbox Symmetry.

מגנים לטלפון למכשירי סמסונג גלקסי (Samsung Galaxy)

כיסוי מגן מקורי של חברת סמסונג – לצפייה בפרטי המוצר ולרכישה: מגן כיסוי מקורי – סמסונג גלקסי.